EATON A30CNE45AX5E045 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing, Common Ctrl | BJ7GEX
EATON A30CNE45AX5E045 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 110/120 V Coil, 9-45A Overload
Item: BJ7GEXModel: A30CNE45AX5E045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"