EATON A30CNE45AA5E020 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing, Common Ctrl | BJ7GEP
EATON A30CNE45AA5E020 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 110/120 V Coil, 4-20A Overload
Item: BJ7GEPModel: A30CNE45AA5E020
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"