EATON A29SRE45BA3E032 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 208/240 V Coil, 1No Pressure Plate
Item: BJ7FXXModel: A29SRE45BA3E032
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"