EATON A29SGE45AX3E032 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 110/120 V Coil, 24-32A Overload
Item: BJ7FHMModel: A29SGE45AX3E032
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Control Characteristics Separate Control
Enclosure Type Enclosed
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"