EATON A29CRE45AA3E045 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing W/ C396, Common Ctrl | BJ7EZR
EATON A29CRE45AA3E045 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 1No Pressure Plate, 45A, 110/120 V Coil
Item: BJ7EZRModel: A29CRE45AA3E045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"