EATON A29CGE40AA3E032 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 110/120 V Coil, 1No Pressure Plate, 40 A
Item: BJ7ELWModel: A29CGE40AA3E032
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 40A
Length 6.67"