EATON A27SRC25T2P4 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, Separate Control Wiring | BJ7ECK
EATON A27SRC25T2P4 Definite Purpose Starter, 25A, 24 V, 50/60 Hz, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7ECKModel: A27SRC25T2P4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 5 1/5"
Length 3.7"
Terminals Screw/Pressure Plate
Type Non-Reversing
Width 2.23"