EATON A27SNE45B024 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7DZG
EATON A27SNE45B024 Definite Purpose Starter, 45A, Non-Reversing, 208-240 V, 50/60 Hz, 3-Phase
Item: BJ7DZGModel: A27SNE45B024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"