EATON A27SNE40B024 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7DYT
EATON A27SNE40B024 Definite Purpose Starter, 50/60 Hz, 40A, 208-240 V, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7DYTModel: A27SNE40B024
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 40A
Length 3.9"