EATON A27SNE40A024 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla | BJ7DYK
EATON A27SNE40A024 Definite Purpose Starter, Non-Reversing, 40A, 110-120 V, 50/60 Hz, 3-Phase
Item: BJ7DYKModel: A27SNE40A024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 110-120V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"