EATON A27SNC25T032 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil 24 V, 50/60 Hz, 24-32 Fla, Separate Control Wiring | BJ7DXR
EATON A27SNC25T032 Definite Purpose Starter, 25A, 24 V, 50/60 Hz, 24-32 Fla, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7DXRModel: A27SNC25T032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Inductive Full Load 25A
Length 3.7"