EATON A27CRC25T2P4 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7DLX
EATON A27CRC25T2P4 Definite Purpose Starter, 50/60 Hz, 3-Phase, 25A, 24 V, Non-Reversing
Item: BJ7DLXModel: A27CRC25T2P4
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Frequency 50/60 Hz
Length 3.7"
Terminals Screw/Pressure Plate
Type Non-Reversing
Width 2.23"