EATON A27CNF45B057 Definite Purpose Starter, 15 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7DJE
EATON A27CNF45B057 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 15A, 110-120 V, 50/60 Hz
Item: BJ7DJEModel: A27CNF45B057
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208-240V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.35"