EATON A27CNF45B016 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 10-16 Fla | BJ7DHV
EATON A27CNF45B016 Definite Purpose Starter, 208-240 V, 50/60 Hz, 3-Phase, Non-Reversing, 45 A
Item: BJ7DHVModel: A27CNF45B016
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.35"