EATON A27CNE45A010 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 6-10 Fla, 6-10 Fla | BJ7DHE
EATON A27CNE45A010 Definite Purpose Starter, 45A, 50/60 Hz, 110-120 V, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7DHEModel: A27CNE45A010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 45A
Length 3.9"