EATON A27CNC15TP16 Definite Purpose Starter, 15 A, Coil: 24 V, 50/60 Hz, 0.1-0.16 Fla, 0.1-0.16 Fla | BJ7DED
EATON A27CNC15TP16 Definite Purpose Starter, 15A, 0.1-0.16 Fla, 0.1-0.16 Fla, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7DEDModel: A27CNC15TP16
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 15A
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Length 3.7"