EATON A27CNC15T2P4 Definite Purpose Starter, 15 A, Coil 24 V, 50/60 Hz, 1.6-2.4 Fla, Common Control Wiring | BJ7DEC
EATON A27CNC15T2P4 Definite Purpose Starter, 15A, 50/60 Hz, 3-Phase, 24 V, Non-Reversing
Item: BJ7DECModel: A27CNC15T2P4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 15A
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Inductive Full Load 15A
Length 3.7"