EATON A27CGF45C057 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 440-480 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7DCQ
EATON A27CGF45C057 Non-Reversing Purpose Starter, 440-480 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 45 A Ifl, 40-57 FLA
Item: BJ7DCQModel: A27CGF45C057
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 45A
Control Characteristics Common Control
Height 13.27"
Length 6.67"