EATON A27CGF45A057 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7DCK
EATON A27CGF45A057 Non-Reversing Purpose Starter, 110-120 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 45 A Ifl, 40-57 FLA
Item: BJ7DCKModel: A27CGF45A057
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Length 6.67"