EATON A27CGF40A040 Definite Purpose Starter, 40 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla | BJ7DCN
EATON A27CGF40A040 Non-Reversing Purpose Starter, 110-120 V, 50/60 Hz, Common Wiring, 40 A Ifl, 24-40 FLA
Item: BJ7DCNModel: A27CGF40A040
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Length 6.67"