EATON A25SNC30BA Definite Purpose Starter, 30 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 1No, Separate Control Wiring | BJ7CUP
EATON A25SNC30BA Definite Purpose Starter, 30A, 208-240 V, 50/60 Hz, 1No, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7CUPModel: A25SNC30BA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 30A
Coil Voltage 208-240V AC
Contact Configuration 1 NO
Frequency 50/60 Hz
Height 7.14"
Length 3.69"