EATON A25SNC25AC Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 1No, 1Nc | BJ7CUE
EATON A25SNC25AC Definite Purpose Starter, 25A, 110-120 V, 50/60 Hz, 1Nc, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7CUEModel: A25SNC25AC
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NC, 1 NO
Frequency 50/60 Hz
Height 7.14"
Length 3.69"