EATON A25SNC25AA Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 1No, Separate Control Wiring | BJ7CUD
EATON A25SNC25AA Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 25A, 110-120 V, 50/60 Hz
Item: BJ7CUDModel: A25SNC25AA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO
Control Characteristics Separate Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 7.14"
Length 3.69"