EATON A25CNE40A Definite Purpose Starter, 40 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 20 Hp At 460 V | BJ7CQT
EATON A25CNE40A Definite Purpose Starter, 40A, 50/60 Hz, 20 Hp At 460 V, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7CQTModel: A25CNE40A
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 40A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 8 2/25"
Length 3.66"