EATON 8NCLPT-10E-B Bussmann 8Nclpt Fuse, Longer Length, 7.2 Kv, 10A, 50 Kaic, Non-Indicating, Nclpt | BJ7AMV
EATON 8NCLPT-10E-B Bussmann 8Nclpt Fuse, Longer Length, 7.2 Kv, 10A, 50 Kaic, Non-Indicating, Nclpt
Item: BJ7AMVModel: 8NCLPT-10E-B
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 10A
Fuse Class Class E
Height 1 3/5"
Interrupt Rating 50 Kaic
Length 12.9"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Longer Length
Voltage 7.2 kV