EATON 8MES700T Fixed Rating Plug, Digitrip Rms 310, 700 A, For Type Mdl, Hmdl, Cmdl Breakers, Frame J-K
Item: AG8LBCModel: 8MES700T
In Stock : 2
Get it by Thursday, May 21
10.00% off
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Rating Plug
Amps Rating 700A
For Use With For Type MDL, HMDL, CMDL And CHMDL Breakers
Frame Size Frame J-K
Height 1 1/2"
Length 1 1/2"
Series Series C
Type Digitrip RMS 310 Fixed Rating Plug
Voltage Type AC
Width 2.3"