EATON 8CLE-250E Bussmann 8Cle Fuse, Indoor/Outdoor, Double Barrel, 7.2 Kv, 250A, 50 Kaic | BJ7AHT
EATON 8CLE-250E Semiconductor Fuse, 250A, 7.2 kV, 50 kA Interrupt, Class E
Item: BJ7AHTModel: 8CLE-250E
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 250A
Fuse Class Class E
Height 3"
Interrupt Rating 50 Kaic
Length 15.9"
Notes Consult Factory For Mountings.
Special Features Indoor/Outdoor, Double Barrel
Voltage 7.2 kV
Width 3"