EATON 3TA125E3K Molded Case Circuit Breaker Accessory Line And Load Terminal, Multiwire Connectors, 125 A | BJ6PJR
EATON 3TA125E3K Multi-Wire Connector, 125A Current Rating, 14-2 AWG Wire Size
Item: BJ6PJRModel: 3TA125E3K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Terminal
Amps Rating 125A
For Use With Eg-Frame
Frame Size Frame J-K
Height 3"
Length 7"
No. Of Wires 3
Product Name Eaton Molded Case Circuit Breaker Accessory Line And Load Terminal
Series Series G
Type Multiwire Connectors
Width 9"
Wire Size #14 AWG to 2 AWG