EATON 3MTB1600BLK Group Metering Lug Kit, Box Lug Kit, 1600A, Used With: 1600A Main Terminal Boxes | BJ6PGY
EATON 3MTB1600BLK Box Lug Kit
Item: BJ6PGYModel: 3MTB1600BLK
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Lug Kit
For Use With 1600A Main Terminal Boxes
Height 3"
Length 12"
Notes Use To Obtain (4) 750 Kcmil Cables Per-Phase. One Lug Kit Per Main Terminal Box.
Product Name Eaton Group Metering Lug Kit
Type Box Lug Kit
Width 9"