EATON 1483D82G10 Molded Case Naval Shipboard Circuit Breaker, Aqb-L253, Front Connection | BJ6CQZ
EATON 1483D82G10 Naval Shipboard Molded Case Circuit Breaker, Aqb-L253, Front Connection, 100-250A, 500V
Item: BJ6CQZModel: 1483D82G10
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Class Naval
Connection Front
Frequency Rating 60 Hz
Height 10"
Interrupt Rating 100 kAIC
Length 14.3"
Notes NSN 5925-01-554-4936
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Rating 100-250A
Trip Type Electronic LI
Voltage 500V AC
Width 10"