EATON 10250T33136 Potentiometer, 30.5 Mm, Heavy-Duty, 50 Vac/Dc, 2W Dc Coil Power, Nema 3, 3R, 4, 4X | BJ4VKA
EATON 10250T33136 Heavy Duty Potentiometer, 50 VAC/VDC, 2 W Power Rating, 1000 Ohm
Item: BJ4VKAModel: 10250T33136
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Potentiometer
Features 2W DC Coil Power
Height 2.19"
Length 3 2/5"
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 4, NEMA 4X
Notes With Knob And (Blank) Large Dial Plate.
Resistance 1000 ohms
Voltage Rating 50V AC/DC