Product Specifications:
| Item | Gas Connector |
| Body Material | Stainless Steel |
| Coating | Antimicrobial PVC |
| Inside Dia. | 1" |
| Length | 48" |
| Outside Dia. | 1 1/4" |
Product Details:
Moveable Gas Connector, 1 Inch Inner Dia., 48 Inch Length, Stainless Steel
Product Variants
| Model | Coating | Price | |
|---|---|---|---|
Explore More
- KEYSHAFT
- O-Rings
- Illuminated Push Button Operators
- Boiler Gauges
- Flexible Strip Heaters
- Air Scarifier Accessories
- CHICAGO PNEUMATIC CP75 Series Angle Grinders
- TRITAN SAP Series Pillow Block Bearings
- LAMP ESR5 Series Full Extension Drawer Slides
- SPEEDAIRE Double Acting Compact Air Cylinder, Basic Mount, 2" Bore Diameter