DDS 19022015TCV Rotary Shaft Oil Seal, 2 Lip With Spring, Tc, Fluoro, 190 mm ID, 220 mm Od, 15 mm Width | CP2WQX 52WA78
DDS 19022015TCV Rotary Shaft Oil Seal, 2 Lip With Spring, Tc, Fluoro, 190 mm ID, 220 mm Od, 15 mm Width
Item: CP2WQXModel: 19022015TCVCross Ref: 52WA78
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Shaft Oil Seal
Case Coating None
Contact Type Contact Seal
Inside Dia. 190 mm
Lip Material Fluoro Rubber
Max. Pressure 10 psi
No. Of Lips 2
Outside Dia. 220 mm
Overall Width 15 mm