COXREELS 1185-2528-EA Motorized Hose Reel, Medium Pressure, 1-1/2 Inch Inner Dia., 150 feet Length
Item: CF3LRBModel: 1185-2528-EA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Hose Reel
Base Size 30.5" x 24.5"
Hose Length 150 ft.
Inside Dia. 1 1/2"
Max. Operating Pressure 1500 psi
Mounting Size 28.25" x 18.5"
Outside Dia. 2.062"
Overall Height 30"
Overall Length 28"
Overall Width 39.63"