COTTERMAN WMX11R42A3P3 Rolling Safety Ladder Unassembled Platform 110inh | AG6RJV 46C336
COTTERMAN WMX11R42A3P3 Rolling Safety Ladder Unassembled Platform 110inh
Item: AG6RJVModel: WMX11R42A3P3Cross Ref: 46C336
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Assembled/unassembled Unassembled
Assembly Partially Assembled
Base Depth 92"
Base Length 84"
Base Width 42"
Caster Diameter 4"
Includes Handrails Handrails Included
Ladder Tread Serrated
Material Steel
Max Reach Height 15.7 ft.
Number Of Steps 11
Overall Depth 84"
Overall Height 12.7 ft.
Platform Depth 24"
Platform Height 9.2 ft.
Product Datasheet cotterman-wmx11r42a3p3.pdf
Rear Exit No
Series WORKMASTER Series
Step Tread Serrated
Step Width 24"