COOPER B-LINE SUPT WASHER Washer, 0.4 Inx0.78 In Fits Bolt Size, SUPT, Zn Plated, Steel
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Washer |
| Finish | Zinc Plated |
| Fits Bolt Sizes | 0.4" x 0.78" |
| Length | 2" |
| Material | Steel |
| Square Width | 2.34" |
| System Of Measurement | Imperial |
| Washer Type | Supt Washer |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Product | Model | Fits Bolt Sizes | Square Width | Finish | Washer Type | Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
SUPT WASHER BLE | 1 1/2" | - | Powder Coat | Supt Washer | Steel | - | RFQ
|
Explore Products
- BOSTON GEAR 31552 Bear-N-Bronze Bearing
- 80/20 7162 2 Sided Cut Out All Dimensions, 3 Inch Size
- ASHCROFT 35-1032S-20L-30 Pressure Gauge, 0 to 30 PSI, 3 1/2 Inch Dial, 2 Inch Tri-Clamp, Bottom, ±1.50% Accuracy
- SLOAN 3913407 ROYAL 940-1.28-MBFW Water Closet Hydraulic Flushometer, Manual, 1.28 gpf, RB Finish, Rear Spud, Single Flush
- STEARNS BRAKES 108702100121 Brake-Odd 600V 60Hz
- ANVIL 0330242108 2 X 21-3/4Std Blk A53 Tbe Nipple
- TENSABARRIER 889F-1S-1S-MAX-NO-YCX-C Fixed Barrier Post With Belt, Steel, Satin Chrome, 36 1/2 Inch Post Height, Flange
- MERIT BRASS 3617HD-24 Hex Head Pipe Plug, 1-1/2 in Nominal, MNPT End Style, 3000 lb, 316/316L Stainless Steel
Explore More
- KEYSHAFT
- Cantilever Storage Rack Components
- Plunger Pump Accessories
- Flexible Hose Systems
- Handrail Brackets
- Band Heaters
- CONDOR Leather Gloves, Standard, Straight Thumb, Beige
- CHICAGO PNEUMATIC Positive Clutch & Direct Drive Screwdrivers
- JOHN GUEST Swivel Male Elbows, NPTF Thread, Polypropylene White
- ANVIL AS300BTB Series Welded Channels
- PALMGREN Powergrind XP Series, Heavy Duty Bench Grinders
- SPEARS VALVES PVC Clear Schedule 40 Pipe And Fitting 90 Deg. Elbow, Socket x Socket
- EATON Roller Assemblies
- WINSMITH SE Encore Series, E43 Size, MDSS Single Reduction Modified Worm Gear Reducers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
COOPER B-LINE SUPT WASHER Washer, 0.4 Inx0.78 In Fits Bolt Size, SUPT, Zn Plated, Steel
