COOPER B-LINE FIG 200F-5-PGL Hanger, 1/2 In - 13 Thread Size, Adjustable Band Hanger With Felt Lining Type, 9 1/8 In Lg.
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hanger |
| Finish | Galvanized |
| For Pipe Size | 5" |
| Length | 9 1/8" |
| Length From Ream Center | 6 1/4" |
| Load Capacity | 1250 lbs. |
| Material | Steel |
| System Of Measurement | Imperial |
| Thread Size | 1/2"-13 |
| Type | Adjustable Band Hanger With Felt Lining |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Explore Products
- BALDOR / DODGE 403163 Bearing Cup
- EATON E34EX722BK Pushbutton, 30.5 mm, Cam 1, Non-Illuminated, 2-Position, Black Actuator, 1No-1Nc
- PARKER SM-251-6FP Coupler, Female Pipe, 1/4 Inch, Steel
- GROVE GEAR R8272165.00 Solid Input Shaft Worm Gear Reducer, Hollow Bore Output Worm Gear
- 3M 7000120114 60455067805 / 02042 Sanding Sheet, 9 Inch Width x 11 Inch Length, P240 Grit, A Weight Paper
- BRADLEY S93-650 Wash Fountain Semi-circular Raising Vent
- VERMONT GAGE 361588010 Ring Plug Gage, Go, 1 1/2-12 UNF, 2A, Lh
Explore More
- KEYSHAFT
- Tool Holders And Replacement Cases
- Hydraulic Hose Adapters and Plugs
- Wet Location Fluorescent Fixtures
- Washing Machine Valves
- Lab Freeze Dryers
- VERMONT AMERICAN High Carbon Steel Metric Taps
- CONDOR Goatskin Leather Gloves, White
- SALISBURY Class 1 Electrical Insulating Rubber Gloves, 14 Inch, Black, Red Inside
- ABUS Lockout Padlock, Keyed Different
- CHICAGO PNEUMATIC QRS Series Rotary Screw Air Compressors
- APPROVED VENDOR Perforated Sheet, Stainless Steel
- SMITH COOPER INTERNATIONAL Half Coupling
- MAIN FILTER INC. Hydraulic Suction Filters
- WRIGHT TOOL 1/2 Inch Drive 12 Point Standard Socket Sets
- KUNKLE Relief Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
COOPER B-LINE FIG 200F-5-PGL Hanger, 1/2 In - 13 Thread Size, Adjustable Band Hanger With Felt Lining Type, 9 1/8 In Lg.
