COOPER B-LINE B3100-3GRN Clevis Hanger, 6.17 In Lg., 5.063 In Wd., Dura Green, Steel
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Clevis Hanger |
| Depth | 1" |
| Finish | Dura Green |
| Length | 6.17" |
| Material | Steel |
| Product Datasheet | cooper-b-line-b3100-14zn.pdf |
| System Of Measurement | Imperial |
| Type | Clevis Hanger |
| Width | 5.063" |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Product Details:
- 3 Inch Pipe Size, 1/2-13 Inch Rod Size
Documentation:
Explore Products
- OSG 7830021 Exchangeable Milling Head
- RIDGID 49192
- INGERSOLL-RAND 94512 Siphon Tube
- MARTIN SPROCKET 2 B 160 Q Sheave, 1.750 Inch Face Width, 16.350 Inch Outside Dia., 16 Inch Pitch Dia., Cast Iron
- EATON PXM2270MA65135 Power Quality Plus Meter With Integral Display, Compact, 90-265 VAC/VDC, 5A, LED Display
- WINSMITH E26XDVS2X000FT Gear Reducer, Double Worm Gear, Solid Input Shaft
- HEXARMOR 9015-XXL (11) Coated Glove, 2XL, Latex, Gray, 1 Pair
- AIRMASTER FAN 42783 HA42JA Exhaust Fan, Belt Drive, Prop Dia 42 Inch, 1 Hp, 208/230/460 V, 3 Phase, 1 Speed
Explore More
- KEYSHAFT
- Bin Cabinets
- Pin Terminals
- Electrical Tapes
- Dampers
- LOC-LINE 90 Degree Nozzles For 1/4 Inch Systems
- LUMAPRO Miniature Incandescent Bulbs, B3 Lamp Shape
- MUELLER INDUSTRIES 105MAT-N Silent Check Valves
- BUSSMANN KTS-R Series Specialty Fuses
- HOFFMAN Touch Safe Heaters
- SPEARS VALVES PVC True Union Ball Check Valves Socket and Threaded Ends, EPDM
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
COOPER B-LINE B3100-3GRN Clevis Hanger, 6.17 In Lg., 5.063 In Wd., Dura Green, Steel
