Product Specifications:
| Item | Knee Support |
| Comm Code Enhanced | 28200 |
| Length/depth | 16" |
| Product Datasheet | cooper-b-line-b261-12yzn.pdf |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Product Details:
- 450 lbs. Load Capacity
Documentation:
Product Variants
| Model | Height | Type | Material | Finish | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B261-12GRN | - | - | - | - | - | RFQ
| B261-12HDG | - | - | - | - | - | RFQ
| B261-12SS4 | - | - | - | - | - | RFQ
| B261-12SS6 | - | - | - | - | - | RFQ
| B261-12YZN | - | - | - | - | - | RFQ
| B261-12ZN | 10 3/25" | 2 Hole Knee Brace, 45 Deg | Steel | Zinc Plated | - | RFQ
| B261-16 5/8ZN | - | - | - | - | - | RFQ
Explore Products
- SSI 0200-300B2TT-B Basket Strainer 2 Inch Fnpt Ss
- GATES 213-157853 HOSE ASSEMBLY
- VERMONT GAGE 251107130 Master Disc Set, 3 Style, Class XX, Steel
- DIXON B38SL-R800 Slip-On 150# Flange, Unpolished, 8 Inch Tube O.D.
- SOUTHWIRE COMPANY 65031240 10041N Multimeter, With Non Contact Voltage Detector, 600 V
Explore More
- KEYSHAFT
- Attic Exhaust Ventilators
- Dimming Ballasts
- Copper Rod Stock
- Submersible Pump Cable
- CONDOR Hooded Coveralls
- OBERON TCG Arc Flash Kits, 65 Cal Arc Rating
- FACOM 54A Heavy Duty Offset Ring Wrenches
- VIBCO 40 Series Pneumatic Piston Vibrators
- LEONARD VALVE Steam and Water Mixing Valve, Chrome-Plated Bronze
- MARTIN SPROCKET Single Taper Bushed Type Roller Chain Sprockets, 50 Chain Number
- BOSTON GEAR 32 Diametral Pich Stainless Steel Bevel Gears
- NORTON ABRASIVES B25 57A AO Non-Reinf Toolroom Cut-Off Wheels, Type 01/41