Product Specifications:
| Item | Enclosure |
| Comm Code Enhanced | 36190 |
| Depth | 9 3/25" |
| Height In Inch | 12" |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Product Details:
- Medium Single Door, NEMA 12
Explore Products
- WINDJAMMER LLC 119379-04 Brushless Blowers, Frame Size 5, 24V, Tangential, 1 Stage, DC
- BUNTING BEARINGS CB364840 Sleeve Bearing, 2 1/4 Inch I.D., 3 Inch O.D., 5 Inch Length, Bronze
- PARKER 5205-4M Dust Plug, 1/2 Inch, Rubber
- VERMONT GAGE 141219670 Plug Gage, Class X, NoGo, Steel, 0.1967 Inch Size
- LUMAPRO 2NAX8 Fluorescent Fixture High Bay F54t5ho
- GLOBE COMMERCIAL PRODUCTS A-1350-L Crimp Hose Ferrule, Aluminum, 1.12 Inch Fitting End Inside Dia
- APPROVED VENDOR 2HHT7 Bar Rectangular Steel 1018 3/4 x 2 1/2 Inch 3 Feet
- GENIE 35159-SGT Stabilizer Set 45 inch Length 4 Inch Width
Explore More
- KEYSHAFT
- Sanding Disc Rolls
- Rolling and Combination Tool Cabinets
- Hour Meters
- LED Channel Strip Fixtures
- Jib Cranes
- FABENCO R Series Bolt-on Self-Closing Industrial Safety Gates
- CONDOR Cowhide Leather Gray Palm Gloves
- MOON AMERICAN Female Dry Hydrants, With 90 Deg. Elbow
- ANVIL AS913 Series 10-Hole Two Angle Clevis Connectors
- GLOBE SCIENTIFIC Flange Plug Caps, For 13mm Tubes