CHECKERS GD1X75-O/B Cable Protector 3 Feet Length 27.25 Inch Width
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
| Item | Cable Protector |
| Capacity | 23000 lbs. |
| Channel Height | 3/4" |
| Channel Height | 1.28" |
| Channel Width | 2 1/4" |
| Channel Width | 0.75" |
| Channels | 1 |
| Color | Black, Orange |
| Connection Style | Dog Bone |
| Length | 39 3/4" |
| Load Capacity | 46000 lbs. |
| Material | Polyurethane |
| Max. Cable Dia. | 0.75" |