CEMENTEX USA 40200TW38I-SD Torque Wrench, 3/8 Inch Square Drive, 40 To 200 in.-lbs., Short Head
Product Specifications:
| Item | Torque Wrench |
Shipping Info:
| HS code | 8204110060 |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- MERIT BRASS SW3612D-2406 Reducing Coupling, 1-1/2 x 3/8 in Nominal, Socket Weld End Style, 3000 lb
- DDS 557810SC Rotary Shaft Oil Seal, Sc, Nitrile, 55 mm ID, 78 mm Od, 10 mm Width, 7 Psi
- DYNABRADE 97310 Washer
- ANVIL 0332559608 Nipple, SCH 40, Black, Seamless, Pipe Size 6", Close Length 5"
- FIREYE MART1T Rec Amplifier, 0.8 Sec. Ffrt
- MARTINS INDUSTRIES SP-0190 Switch Assembly
Explore More
- KEYSHAFT
- Bowls
- Truck Storage Units
- Fire Alarm Control Panels
- Supply and Intake Fans
- Definite Purpose Magnetic Contactors
- AKRO-MILS 30293 Akrobins Super Size Bins
- ANSELL 11-510 Hyflex Cut Resistant Gloves
- CAMLOCK FITTINGS Type A Male Cam And Groove Adapter, Female NPT Threads
- CAROL Multi Conductor Cable, Foil Sheild
- MUELLER INDUSTRIES 101MBP Silent Check Valves
- EATON C30CN Series Electrically Held Lighting Contactors
- CENTURY DRILL AND TOOL Non Coolant Through High Speed Steel Jobber Length Drill Bits
- TUNGALOY Collets
- POWER FIRST Outdoor Extension Cords, 1 Outlet, Single Connector End
- CLEVELAND VIBRATOR CO. CM Series Electromagnetic Vibrators with VIC Controller, 1 Phase
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.