CALDWELL A360-2-14/18 Jib Crane Base Mounted 4000 Lb 18 Feet | AD3QXV 40M540
CALDWELL A360-2-14/18 Jib Crane Base Mounted 4000 Lb 18 Feet
Item: AD3QXVModel: A360-2-14/18Cross Ref: 40M540
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Jib Crane
Beam Flange Width 7 1/2"
Finish Paint
Flange Width 7 1/2"
Height Under Beam 14 ft.
Height Under Span 14 ft.
Lift 0" to 168"
Lift Range 0" to 168"
Load Capacity 4000 lbs.
Mast Dia. 18"