BURNDY TFV3B12V2 Hook-and-Loop Cinch Strap, 3/4 x 12 Inch Size
Product Specifications:
| Item | Hook-and-Loop Cinch Strap |
| Bundle Max. Dia. | 3" |
| Certification - 94v0 Rated | Y |
| Certification - Csa Approved | No |
| Certification - Culus | No |
| Certification - Etl | No |
| Certification - Ul Recognized | No |
| Certification - Uv Rated | No |
| Dimension - Bundle Diameter Max Inch | 3" |
| Dimension - L Length Overall Mm | 305 mm |
| Dimension - Width Inch | 0.5" |
| Dimension - Width Mm | 13 mm |
| Eu Rohs Indicator | Yes |
| Material | Polyethylene, Nylon |
| Overall Length | 12" |