BRISKHEAT HR25050Q Swaged Cartridge Heater, 240V, 0.25 In Sheath Diameter, 5.00 In Sheath Length, 350 W
0.25"
5"
240V AC
350 W
Product Specifications:
| Item | Swaged Cartridge Heater |
| Sheath Dia. | 1/4" |
| Sheath Length | 5" |
| Voltage | 240V AC |
| Watts | 350 W |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.27 |
| Ship length (cm) | 13.34 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
Explore More
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.