BRISKHEAT HR25040J Swaged Cartridge Heater, 120V, 0.25 In Sheath Diameter, 4.00 In Sheath Length, 100 W
0.25"
4"
120V AC
100 W
Product Specifications:
| Item | Swaged Cartridge Heater |
| Sheath Dia. | 1/4" |
| Sheath Length | 4" |
| Voltage | 120V AC |
| Watts | 100 W |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.27 |
| Ship length (cm) | 10.8 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
Explore More
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.