BISHOP-WISECARVER R25255360 Slide Ring Full Ring 280.74 Mm Od | AC2VQF 2NDK3
BISHOP-WISECARVER R25255360 Slide Ring Full Ring 280.74 Mm Od
Item: AC2VQFModel: R25255360Cross Ref: 2NDK3
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Slide Ring
For Use With Carriage RP_2NDL2
Inside Dia. 229.26 mm
Mounting Hole Center To Center 255 mm
Mounting Hole Size 5.5 mm
Number Of Mounting Holes 8
Number Of Rail Holes 8
Outside Dia. 280.74 mm
Rail Finish Precision Ground
Rail Material Steel
Rail Width 15.4 mm