FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Radial Seal Outer Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 15 7/64" |
| Length | 6 13/16" |
| Outside Dia. | 6 1/2" |
| Width | 6 13/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.17 |
| Ship height (cm) | 38.61 |
| Ship length (cm) | 17.02 |
| Ship width (cm) | 17.27 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Rubbing Bricks
- Aluminum Angle Stock
- Parting and Grooving Tools
- Forks
- Cable Cutters
- MECHANIX Hook And Loop General Utility Mechanics Gloves
- MCR SAFETY Mustang Leather Welding Work Gloves
- LOUISVILLE AE1200HD Series Aluminum Extension Ladders
- MUELLER INDUSTRIES 692M Duplex Basket Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC GHS Compliant Wash Bottles
- IDEAL Male/female Ballast
- DAYTON Relay Socket Module
- APPROVED VENDOR Tubing Welded, 3/16 Inch, 6 Feet, Stainless Steel
- ATP Polyethylene Tubing 1/4 inch
- GLOBE SCIENTIFIC General Purpose Screwcap Centrifuge Tubes, 15 ml and 50 ml Capacity
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5517 Air Filter, 6-13/16 Inch W, 6-13/16 Inch L
€101.11 /unit
