FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Radial |
| Description/special Features | Inner Air Filter |
| Element Only | No |
| Height | 15" |
| Outside Dia. | 6 11/16" |
| Width | 6 11/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 38.1 |
| Ship length (cm) | 38.1 |
| Ship width (cm) | 16.99 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hard Hat Faceshield Mounting Accessories
- Liquid In Glass Thermometers
- Coring Rig
- ANL and ANN Limiter Fuses
- Wheel Bolts
- CONDOR Hi-Vis Pigskin Leather Orange Palm Gloves
- ANSELL 58-330 Alphatec Aquadri Gloves
- DESTACO 5310 Series Horizontal Hold Down Clamps
- MUELLER INDUSTRIES 782 Stainless Steel Y Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Bottles, Narrow Mouth, Polypropylene
- KIPP 3/8-16 Thread Size Stainless Steel Knob
- WOODHEAD 130144 Series Locking Connector
- RIDGID Cutter Wheels
- LISTA Label Holders
- NORTON ABRASIVES R980P Blaze CA Coarse Grit Cloth PSA Discs
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS RS5292 Air Filter, 15 Inch Lx6-11/16 Inch dia
€61.45 /unit
