FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oval |
| Description/special Features | Engine Filter |
| Element Only | No |
| Height | 7 15/16" |
| Length | 8 1/16" |
| Outside Dia. | 11 1/4" |
| Width | 7 15/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.19 |
| Ship height (cm) | 31.75 |
| Ship length (cm) | 22.86 |
| Ship width (cm) | 22.86 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Power Energy Meters
- Parallels
- Marking Tape Applicators
- Pallet Racks
- Clamping Kit Accessories
- EMBRACO Refrigeration Compressors
- ANSELL Coated Nitrile Gloves, Gray White
- OBERON LAN Arc Flash Kits, 40 Cal Arc Rating
- LUMAPRO LED Rope Lights With Clear Jackets
- ANVIL AF700SS Series Universal Swivel Attachments, 316 Stainless Steel
- BRADY Absorbent Pads
- SUGATSUNE Load Rated Angle Bracket
- 3M 471 Series, Vinyl Tape
- OIL SAFE Bulk System QC Upgrade Kits
- ENERPAC RLT Series Telescopic Hydraulic Cylinders
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA30095 Air Filter, 8-1/16 InchLx7-15/16 InchWx7-15/16 InchH
€248.36 /unit
